Čokoláda s rodokmenem, pro profesionály v gastronomii

LET

OBLASTÍ PŮVODU KAKOVÝCH BOBŮ

GENERACE

Chocolate Del Caribe S.A. je rodinný podnik s třicetiletou tradicí pěstování, šlechtění a zpracování kakaových bobů.  Čokoládovna sídlí v tropické Kostarice a dodává vysoce kvalitní produkty  podnikatelům v gastronomii.

Nakupujeme a zpracováváme pouze výběrové kakaové boby druhu Trinitario pocházející z ověřených a auditovaných farem ze šesti zemí Střední Ameriky ( Kostarika, Guatemala, Salvador, Nikaragua, Honduras, Panama ).

 

Po provedení vstupní kontroly jakosti kakaových bobů, celý proces od fermentace až po balení finálního produktu probíhá v našem závodě. Specialisté výroby polotovarů a jemných čokolád mají rozsáhlé zkušenosti i v rámci celého dodavatelského řetězce kakaa, včetně pěstitelských a posklizňových postupů.

Moderní švýcarská výrobní technologie umožňuje plnit náročné klientské požadavky.

Původ kakaových bobů

Našim dodavatelům, farmářům, platíme nejvyšší výkupní sazby na trhu, poskytujeme technickou pomoc a poradenství pro dosažení kvalitních sklizní. Toto jsou nezbytné atributy vzájemné spolupráce pro udržitelnost podnikání obou stran. Respektujeme pracovní směrnice každé země, ve které působíme.

Tyto principy udržitelnosti a spolupráce jsou základními kameny našeho podnikání.

 

Produkty

Kakaové boby

Výběrové kakaové boby druhu Trinitario od spolehlivých, spřátelených farmářů ze zemí Střední Ameriky, spolu s přísnou kontrolou průběhu fermentace, jsou základem pro výrobu kvalitních čokolád.

 

Pražené a drcené kakaové boby (nibs)

Průběh teplotních křivek horkovzdušného pražení v rotačních kulových pražírnách Sirocco je řízený počítačem. Systém zabraňuje lokálnímu přehřátí/přepálení bobu a optimalizuje uvlnění slupky pro její snadné oddělení v drtiči / třídiči.

 

Kakaová hmota

Nízkoteplotní vícefázové mletí v kladivových a kuličkových mlýnech a následná mechanická rafinace zachovávají aroma kakaových bobů. Zrnitost částic kakaové hmoty lze upravit až na 20 mikrometrů.

 

Čokoláda

Důkladným promícháním ingrediencí, jemným mletím a konšováním s průběžnými kontrolami viskozity a zrnitosti splníme specifické požadavky každé receptury

 

Naše továrna

Švýcarská výrobní technologie

Zde naleznete přehled  výrobní technologie.

Fermentace, Sušení

Čerstvě sklizené a vyloupané kakao je uloženo a postupně přemísťováno v dřevěných fermentačních kádích po dobu několika dnů. Stupeň fermentace se průběžně vyhodnocuje z odebíraných vzorků.

Mechanismus pozvolného sušení teplým proudem vzduchu s pravidelným ručním mechanickým obracením zajišťuje rovnoměrné prosušení celé dávky, napomáhá oddělení případných nečistot a úlomků, které propadnou sušícím rastrem. Jde o efektivní způsob rovnoměrného sušení, který zabraňuje vzniku plísní a zkracuje dobu procesu.

Pražení v rotačních horkovzdušných kulových pecích typu Sirocco
Kvalita kakaa závisí jak na jeho původu, tak na jeho zpracování. Při pražení probíhají teplem vyvolané chemické změny, které mají významný vliv na výslednou chuť a aroma.
Počítačově řízené horkovzdušné rotační pražírny Sirocco umožňují optimalizovat průběh teplotní křivky dle požadavků klienta.
Drcení a třídění

Vysoko kapacitní drtič a třídič odděluje vícestupňově všechnu nežádoucí hmotu z rozdrcených pražených kakaových bobů. Separované slupky nacházejí další užitečné využití.

Mletí a mechanická rafinace

Nízkoteplotní mletí pomocí kladivových a kulových mlýnů vybavených vlastní konstrukcí separátoru vlhkosti zachovává chuťové profily a fyzikální parametry čokoládové hmoty.

Konšování

K dispozici jsou 4 konšovací stroje, které vyhovují kapacitním potřebám většiny výrobních zakázek, tj. od malých experimentálních objemů až po dávku 3 tuny.

Temperování

Přesné a automatizované 4-stupňové temperování zajišťuje kvalitní finální texturu a vzhled čokolády, při kapacitě až 300 kg za hodinu.

Kontakt

Pro více informací kontaktujte:

    info@chocodelcaribe.com 

   Nebo navštívit:

   www.delcaribe.eu

Nebo vyplňte náš 
kontaktní formulář

 

 

7 + 1 =

© Chocolate del Caribe 2021.
All rights reserved.
Web design by Easy Solutions.